IT Zprávy

15.11.
Streamovací služby v ČR

Milovníci pirátského sledování filmů a seriálů mají od začátku listopadu svůj „koníček“ o dost těžší.

30.10.
Rozhovor s Radkem Hofmanem z firmy Zyxel Communications

Pro naše zákazníky jsme se Radka Hofmana, zástupce společnosti Zyxel Communications, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

25.10.
To nejzajímavější z veletrhu IFA 2019

Na začátku září proběhl v německém Berlíně další ročník veletrhu IFA. Veletrh, jehož první ročník se konal již v roce 1924, patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu na světě, a již tradičně se zde prezentuje velké množství výrobců z IT, spotřební elektroniky i řady dalších oborů. Pojďme se proto podívat, na jaké novinky se můžeme v nejbližší době těšit na našich prodejnách.

21.10.
Jak začít s Bitcoinem?

Z předchozích článků již víme, co Bitcoin je a jak funguje. Dalším krokem tedy je zjistit jak Bitcoin začít používat v reálném životě.

15.10.
Miroslav Kořen z firmy Kaspersky

Miroslav Kořen, zástupce společnosti Kaspersky, odpověděl na pár našich otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

8.10.
Nositelná elektronika: stále dostupnější a užitečnější

Nositelná elektronika je dnes jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v oblasti IT a spotřební elektroniky. Díky velkému zájmu zákazníků se k ní samozřejmě přesouvá i zájem stále většího počtu výrobců a z toho vyplývá nejen průběžné zlevňování, ale také rychlý vývoj nových funkcí a pronikání do nových oblastí našich každodenních životů.

30.9.
5G síť

5G je pojem, se kterým se v poslední době setkáváme čím dál tím více. A není se čemu divit, internet páté generace už klepe na dveře a již se objevují první zařízení s podporou nové generace internetové sítě. Co to vlastně 5G je?

5.9.
Umělá INTELIGENCE všude kolem nás

Umělá inteligence na nás v poslední době „útočí“ ze všech stran. Nejčastěji o ní slyšíme ve spojení s firmami, jako jsou Google, Apple, Nvidia nebo Huawei, ale co si pod tímto označením můžete představit a kde mohou být takové technologie prospěšné, si zkusíme nastínit na následujících řádcích.

22.8.
Historie, současnost a budoucnost USB

Jak už název USB – Universal Seriál Bus napovídá, mělo by se jednat o univerzální rozhraní, kterým se mohou připojovat periferie k počítačům, telefonům a jiným zařízením. Jenže s vývojem se tato myšlenka poněkud zvrtla a dnes už není USB jako USB.

13.8.
Rozhovor s Janem Grydilem z firmy Sony

Pro naše zákazníky jsme se Jana Grydila, zástupce společnosti Sony Europe B.V, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

8.8.
Notebooky a na co se můžeme těšit

Notebooky dnes tvoří nedílnou součást počítačového trhu, a také proto se často stávají nositeli pokroku a reprezentanty nejnovějších trendů a technologií. Pojďme se tedy spolu na následujících řádcích podívat, kam jejich vývoj směřuje a na jaké funkce a technologie se můžeme v blízké době těšit.

23.7.
Když jeden objektiv nestačí

Fotoaparáty v mobilu patří mezi nejpoužívanější záznamová zařízení na světě. Aktuální trend mobilní fotografie je poměrně jasný. Vyjma předhánění se v tom, kdo dříve přijde s modulem s co nejvíce megapixely, se společnosti snaží trumfnout ty ostatní i v tom, kolik objektivů má jejich telefon. Je potřeba si také uvědomit, že fyzika se obejít nedá a pro výrobce mobilních telefonů je použití více fotoaparátů jedna z mála cest, jak posouvat obrazovou kvalitu fotografií dopředu a zároveň zákazníkům nabídnout více kreativních možností.

9.7.
Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu "Libra"

Firma na začátku června oznámila vstup do světa financí. Plánuje spustit vlastní digitální měnu jménem libra.

2.7.
Bitcoinové peněženky

Přehled bitcoinových peněženek. Vysvětlení pojmů, jak vybrat vhodnou peněženku.

24.4.
Rozhovor s Matúšem Výbošťokem z firmy Benq

Pro naše zákazníky jsme se Matúše Výbošťoka, zástupce společnosti Benq, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

18.4.
Rozhovor s Karlem Rumlerem z firmy DCD PUBLISHING s.r.o.

Pro naše zákazníky jsme se Karla Rumlera, ředitele společnosti DCD PUBLISHING s.r.o., ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

18.4.
NEBEZPEČÍ na každém virtuálním kroku?

Spolu s rychlou adaptací počítačových technologií samozřejmě rostou i snahy o jejich zneužití. Mezi „průkopníky“ patřily zejména nechvalně známé počítačové viry, ale dnešní situace je podstatně komplikovanější a nebezpečí nám již nehrozí jenom při používání počítačů. Ohroženy dnes mohou být například i smartphony, tablety, ale třeba i chytré hodinky, televizory a řada dalších zařízení (připojených k internetu).

15.4.
Rozhovor s Mgr. Borisem Stonawským z firmy WACOM

Pro naše zákazníky jsme se Mgr. Borise Stonawského, zástupce firmy WACOM, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

15.4.
3D TISK DNES A ZÍTRA

S 3D tiskárnami se již nějakou dobu setkáváme, ale navzdory celé řadě prognóz, které jim slibovaly uplatnění v každé domácnosti, firmě nebo škole, je jejich skutečný nástup do praxe o něco pomalejší. Díky rychlému vývoji v tomto segmentu jsou však stále užitečnější a použitelnější a při správném uchopení se může 3D tisk stát neocenitelným pomocníkem napříč různými obory lidské činnosti.

12.4.
Rozhovor s Erikou Lindauerovou z firmy HP

Pro naše zákazníky jsme se Eriky Lindauerové, ředitelky firmy HP, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

11.4.
Distribuce softwaru v 21. století

Software je nedílnou a neoddělitelnou součástí drtivé většiny elektronických zařízení,které běžně používáme. Platí to zejména o počítačích, noteboocích, ale třeba i o mobilních telefonech, tabletech nebo televizorech. Pojďme se proto blíže podívat, jak je to dnes s jeho distribucí mezi uživatele.

10.4.
Rozhovor s Vladimirem Žigićem - zástupcem firmy HUAWEI

Pro naše zákazníky jsme se Vladimira Žigiće, zástupce firmy HUAWEI, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

8.4.
Rozhovor s Markem Vyklickým - zástupcem firmy D-Link

Pro naše zákazníky jsme se Marka Vyklického, zástupce firmy D-Link, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

8.4.
CES 2019

Stejně jako v předchozích 51 letech se i letos na začátku roku uskutečnil další ročník veletrhu spotřební elektroniky CES. Stejně jako v předchozích letech bylo k vidění nebývalé množství technologických novinek a specialit, které si ve spolupráci s Reseller Magazínem na následujících řádcích alespoň ve stručnosti přiblížíme.

3.4.
Rozhovor s Alešem Šafářem - zástupcem firmy TP-Link

Pro naše zákazníky jsme se Aleše Šafáře, zástupce firmy TP-Link, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

3.4.
Lepší Wi-Fi doma i v kanceláři

Ve spolupráci s Reseller Magazine Online a jeho redaktorem Františkem Doupalem jsme pro Vás připravili článek na téma WiFi mesh systémy

26.3.
Apple TV+ a mnoho dalšího

Apple představil novou televizi bez reklam, vlastní titanovou kreditní kartu, herní platformu a portál pro čtenáře.

13.3.
Vývoj Bitcoinu

Nejznámější a nejrozšířenější kryptoměna – bitcoin – vznikla v roce 2009. Autorem konceptu je člověk nebo skupina lidí skrytá pod jménem Satoshi Nakamoto. Jeho (jejich) cílem bylo nabídnout prostředek směny, který by byl nezávislý na centrálních bankách a vládách a kterého by existovalo omezené množství, aby se nedal znehodnocovat (cílenou) inflací.

4.3.
Apple Pay konečně v ČR

Bezkontaktní platební metoda společnosti Apple je konečně spuštěna i u nás.

12.2.
Ray tracing – budoucnost počítačové grafiky?

Sledování paprsků (z anglického ray tracing) je metoda renderování (výpočtu a zobrazení) 3D počítačové grafiky; přesněji řečeno metoda globálního osvětlení. Na rozdíl od běžného života, kdy se paprsky pohybují od zdroje, odráží se a lámou, až se nakonec střetnou s okem pozorovatele, zde paprsky vycházejí z kamery.

5.2.
Přichází rozlišení 8K

Na podzim roku 2018 Samsung představil první řadu televizorů s 8K rozlišením. Televizory řady Q900R jsou nabízeny v rozměrech 65", 75" a 85".

28.1.
Co je to Bitcoin?

Bitcoin je nejznámější kryptoměna, která vznikla v roce 2009. Jedná se zároveň o stejnojmennou open-source internetovou platební síť, ve které se Bitcoin používá jako měna.

11.1.
Bitcoin oslavil 10 let

Od obřího vrcholu až k velkému pádu. Bitcoin oslavil 10 let.

14.12.
Nová technologie HAMR

Nová technologie HAMR

26.11.
eSIM

Telefony od společnosti Apple a Google už podporují dvě SIM karty: jednu klasickou SIM a jednu eSIM.1 eSIM je digitální SIM, která umožňuje aktivovat si u operátora mobilní tarif bez nutnosti používat fyzickou SIM.